HOTEL JAVORNA

Ubytovanie v srdci prírody

Horský hotel Javorna sa nachádza v prostredí Čergovského pohoria, v aglomerácií horského rekreačného strediska Drienica – Lysá, vzdialený 4 km od mesta Sabinov. V zimnom období je hotel vyhľadávaný hlavne kvôli lyžovaniu a jazde na bežkách. V letnom období je obľúbená pešia turistika a cykloturistika.

Z hľadiska kategorizácie ubytovacích zariadení hotel zaraďujeme do kategórie horský hotel, podľa klasifikačných znakov hotel spĺňa požiadavky pre zaradenie 2 hviezdičiek. Súčasťou hotela je aj krytý plavecký bazén (25 m x 12,5 m), wellness centrum a  letná terasa s vonkajším bazénom, nerezovou šmýkačkou a detským tobogánom.

257
Lôžok
2
Reštaurácie
39
Zamestnancov
1
Bazén
DSC_0208 2

Hotel Javorna sa v roku 2002 podrobil celkovej rekonštrukcií. Ubytovacia časť hotela je zložená z troch poschodí s celkovou kapacitou 257 lôžok. Prvé a druhé poschodie poskytuje ubytovanie v 2-posteľových až 6-posteľových izbách. Na treťom poschodí ponúkame ubytovanie v 2–posteľových izbách s TV, pripojením na internet a v apartmánoch. Každá izba je vybavená vlastným sociálnym vybavením – WC a sprchou. Na každom poschodí sa nachádzajú spoločenské miestnosti s kapacitou 25 – 35 miest, vhodné na školenie, spoločenské hry a iné aktivity. V spomínaných miestnostiach je k dispozícií televízor a WiFi pripojenie. Na prízemí hotela je veľká spoločenská miestnosť s letnou terasou, s kapacitou 200 miest na sedenie, ktorá je vhodná na kongresy, semináre, školenia a spoločenské využívanie rôznych aktivít. Súčasťou vybavenia spoločenských miestností je ozvučenie, plátno, dataprojektor, a flipchartový stojan. Prednáškové miestnosti majú dostatočný prísun denného svetla, sú dostatočne vetrateľné, uzamykateľné, možnosť zatemnenia okien. Stravovanie v hoteli je zabezpečené v hotelovej jedálni s kapacitou 250 miest a v reštaurácií s denným barom a letnou terasou. Okrem ubytovania, stravovania a wellness, hotel ponúka možnosti biliardu, stolného tenisu, stolného futbalu, zapožičanie DVD a VIDEO prehrávača a pod. V areáli hotela sú dve novovybudované multifunkčné ihriská s umelou trávou a jedno viacúčelové antukové ihrisko, voľné trávnaté plochy, ohniská a terasy vhodné na rôzne outdoorové aktivity. Ponúkame aj prenájom grilu. V blízkosti areálu sa nachádzajú voľné zalesnené plochy.

Počas pobytov majú klienti možnosť využiť služby neďalekého Ranča Majire, zúčastniť sa rybačky v súkromnom rybníku alebo poprechádzať okolím Jakubovanskej priehrady. Známe pútnické miesto Ľutina ponúka možnosti prehliadky Baziliky Minor, Marianskej hory a miniskanzénu drevených kostolíkov. Návštevníci majú taktiež možnosť navštíviť Šarišský hrad, ktorý patrí medzi Národné prírodné rezervácie, či jaskyňu Zlá diera, neďaleko Lipoviec.

Lutina